Aktuality

Číselný seznam přijatých a nepřijatých dětí

Zápis do Mateřské školy Němčičky, okres Brno-venkov, příspěvkové organizace bude pro školní rok 2024/2025 probíhat dne 16. 5. 2024 v době od 9.30 do 12.00 hodin. Budeme rádi, když se k zápisu dostavíte se zapisovaným dítětem. Přijímání k předškolnímu vzdělávání probíhá dle správního řádu. Podle § 37 správního řádu lze žádost o přijetí k předškolnímu vzdělávání učinit písemně nebo ústně do protokolu nebo v elektronické podobě.

Přihláška (pdf)
Informace k zápisu (pdf)
Kritéria (pdf)
GDPR (pdf)
Oznámení o předání rozhodnutí (pdf)


 
Soutěž ve sběru papíru  
Naše školka byla opět přihlášena do Soutěže s panem Popelou pro školní rok 2023/2024.

www.fcc-group.cz
zde.

Co s sebou do mateřské školky

Podepište dětem všechny věci a ukládejte je do skříněk nebo batůžků.

Bačkory
Klasické s pevnou patou, z bezpečnostních důvodů nedávejte dětem pantofle.


Oblečení do třídy
Tričko s krátkým nebo dlouhým rukávem, mikinu, ponožky či punčošky, tepláčky. Děvčátka mohou mít sukýnky, zástěrky. Určitě nepatří do třídy tuhé, nepoddajné oblečení, ve kterém se děti nemohou pořádně hýbat, např. rifle a špatně se rozepínající kalhoty, s tím jsou problémy na WC a špatně se v něm cvičí.


Oblečení pro pobyt venku
Přizpůsobujte počasí a ročnímu období. Dejte dětem tepláčky, bundu, čepici, šálu, rukavice, oteplovačky či kombinézy a vhodnou obuv. V létě kloboučky, kšiltovky, sluneční brýle. Z hygienických důvodů nemohou děti pobývat ve stejném oblečení venku i ve třídě.


Náhradní oblečení
Pro případ polití, umazání, pomočení apod. uložte do skříňky kalhotky, trenýrky, tričko, punčošky, ponožky. V případě potřeby opět doplňte.


Pyžámko nebo noční košilku
Každý týden si ho vezmou domů na vyprání.


Hrneček
Na pitný režim. Hrníčky jsou na viditelném a přístupném místě a v průběhu dne se mohou děti kdykoliv napít. Při svačinách a obědě dostávají děti nápoje ze školních hrníčků.

Konzultační hodiny
Konzultační hodiny budou probíhat individuálně. Pokud o ně máte zájem, přihlaste se u paní učitelky, která s vámi dohodne termín konzultace.

Oficiální facebook MŠ Němčičky
Vážení rodiče,
MŠ Němčičky má nový oficiální Facebook dostupný i pro veřejnost.
Najdete zde informace o pravidelném dění ve školce.
Fanouškem stránky se můžete stát zde.