Výnos Tříkrálové sbírky 2019

Vážení občané,
oznamujeme Vám, že v neděli 6.1.2019 v dopoledních hodinách proběhla v naší obci Tříkrálová sbírka 2019 (Diecézní charita Brno, Oblastní charita Rajhrad) s výnosem 11 975 Kč. Děkujeme, že jste koledníky vlídně přijali a podle  svého zvážení do sbírky přispěli. Poděkování patří i organizátorům sbírky a koledníkům.

Výnos Tříkrálové sbírky z největší části tradičně putuje na podporu lidí v nouzi žijících na území ČR. Jde o různé formy pomoci pro nemocné, osoby se zdravotním postižením, seniory, matky s dětmi v tísni a další. Sbírka podléhá předem daným pravidlům pro rozdělení výtěžku (viz graf nahoře).

Většina vykoledovaných prostředků zůstává v regionu, kde byly vybrány. Záměry, na které se v daném roce vybírá, jsou předem oznámeny. Výnos letošní sbírky se tak rozdělí mezi více než osm set záměrů.

Zhruba desetina výtěžku každoročně připadne na rozvojové projekty v zahraničí (např. na udržení zdrojů obživy nebo vzdělávání), případně zůstane jako rezerva pro případ humanitárních katastrof. V případě nutnosti se mohou některé záměry během roku změnit. Za správnost zodpovídají jednotliivé Charity.

• Oblastní charita Rajhrad

• KLIMATIZACE DO LŮŽKOVÉHO HOSPICE SV. JOSEFA. Práce se seniory a nemocnými v extrémních letních teplotách si vyžaduje speciální režim. Děláme vše, co je v našich silách, abychom nevyléčitelně nemocným ulevili od nesnesitelného horka. Klimatizované pokoje nám pomůžou zabezpečit pohodlí pacientům a personálu ulehčí už beztak namáhavou práci. (700 000 Kč)

• AUTO PRO PEČOVATELSKOU SLUŽBU. Charitní pečovatelská služba poskytuje služby seniorům, zdravotně znevýhodněným, osobám s tělesným nebo chronickým postižením. Naše zkušené pečovatelky pomáhají s každodenními běžnými úkony, které klienti sami nezvládají. Nové auto pro tuto službu zajistí, aby naše pomoc přišla k více klientům.
      (250 000 Kč)

• ROZŠÍŘENÍ ODPOČINKOVÉ VENKOVNÍ ZÓNY PRO KLIENTY CHRÁNĚNÉHO BYDLENÍ. Kvetoucí zahradu u Chráněného bydlení sv. Luisy denně využíváme k aktivizaci klientů s demencí. Abychom ji mohli využívat ještě víc i v horkých letních dnech, rádi bychom zastínili venkovní místo a vytvořili tak lepší prostor pro jejich potřeby. (50 000 Kč)

• ZKVALITNĚNÍ PÉČE PRO PACIENTY LŮŽKOVÉHO HOSPICE. Plánujeme pořídit vozíčky a lehátka na převoz hospicových pacientů. (100 000 Kč)